Jak powstała Szkoła Matematyki i Programowania?

Szkoła Matematyki i Programowania została założona w 2015 roku, aby uczyć dzieci i młodzież, w wieku od 5. do 18. roku życia, matematyki i programowania poprzez doświadczanie z zastosowaniem unikalnych metod nauczania.

Szkoła Matematyki i Programowania zaraziła pasją do matematyki i programowania już ponad 500 dzieci w Słupsku i okolicy.

Wybierając zajęcia z matematyki czy programowania, oparte na autorskich programach Math Circle czy Brainy Abacus, masz pewność, że otrzymujesz najwyższej jakości usługi edukacyjne, dzięki którym Twoje dziecko poprawi umiejętność logicznego myślenia, swoje kompetencje szkolne.

Nasze innowacyjne kursy pozwalają rozwiązać najważniejsze problemy szkolne Twojego dziecka, gdyż sprawia, że uczy się ono szybciej i lepiej zapamiętuje wyuczony materiał.

To także niepowtarzalna okazja, by wspomóc rozwój matematycznej czy programistycznej pasji i móc osiągać w tej dziedzinie kolejne sukcesy.

Jak uczymy?

Matematyki nauczamy metodą MathCircle, która dopasowana jest do różnych typów inteligencji i do różnych sposobów uczenia się. Aktywności i ćwiczenia dobieramy indywidualnie w taki sposób, by każde dziecko miało szansę na dogłębne zrozumienie zagadnienia. Zabawa poprzez naukę to sposób na przekazanie wiedzy matematycznej w przystępny i przyjazny sposób nie tylko najmłodszym.

Drugim filarem naszej działalności związanej z matematyką jest Brainy Abacus.

Jest to naukowa metoda rozwiązywania problemów z koncentracją, skupieniem i pamięcią u dziecka. Wykorzystuje fascynującą metodę Diziphysi, łączącą tradycyjne techniki z osiągnięciami sztucznej inteligencji.

Podczas nauki programowania również wykorzystujemy znaną z zajęć matematycznych koncepcję Math Circle – odpowiednio dostosowaną do zajęć programistycznych. Na zajęciach realizujemy projekty w całości oparte o nasz autorski program nauczania, opracowany przez naszych programistów.

Uczymy zasad programowania, poznawania i tworzenia algorytmów. Dziecko podczas naszych zajęć może spotkać się z wieloma popularnymi i szeroko wykorzystywanymi narzędziami i językami programowania – wśród których znajdują się zarówno środowiska edukacyjne (m.in. Scratch, Kodu Game Lab., Microsoft Small Basic, czy Minecraft Education Edition) jak i profesjonalne języki – Python, Java, JavaScript, Visual Basic.NET, czy C# (w Unity).

Dlaczego warto wybrać Szkołę Matematyki i Programowania?

1. Mnożymy możliwości rozwoju dzieci i młodzieży

Wszystkie programy w oparciu o które pracujemy opracowane są przez specjalistów. Łączymy tradycyjne techniki z osiągnięciami sztucznej inteligencji. Nasz kurs Brainy Abacus – oparty na naukowych podstawach międzynarodowy program treningu mózgu, matematyki mentalnej, pamięci i bardzo szybkiego liczenia- prowadzony jest w kilku tysiącach szkół na całym świecie,

2. Eksperci nauczania

Nasze kursy zostały opracowane przez międzynarodowych ekspertów, w oparciu o wieloletnie doświadczenie i wiedzę pedagogiczną.

3. Uczymy dzieci w każdym wieku

Stworzyliśmy programy nauczania rozwijające kompetencje matematyczne i programistyczne dla dzieci od 5. do 18. roku życia.

4. Zajęcia prowadzimy w przyjaznej atmosferze i małych grupach

Chcemy, aby podczas nauki dzieci czuły się u nas bezpiecznie i komfortowo, bo zdajemy sobie sprawę, że tylko w sprzyjającym środowisku są w stanie rozwinąć pełnię swojego potencjału a zajęcia mogą przybrać interesujący oraz dynamiczny przebieg.

5. Wyjątkowe materiały dydaktyczne

Korzystamy z wielu interesujących i ciekawych dla dziecka pomocy dydaktycznych, by jak najbardziej uatrakcyjnić zajęcia i jednocześnie pokazać, że matematyka jest wokół nas. Podczas naszych zajęć stawiamy na doświadczanie i odkrywanie, dzięki czemu nauka dla ucznia jest prawdziwą frajdą.

6. Certyfikowani nauczyciele

Nasi nauczyciele to prawdziwi pasjonaci, którzy wiedzą jak w twórczy i kreatywny sposób zarazić dzieci pasją do matematyki i programowania i pomaga im w tym udział w specjalistycznych kursach i warsztatach.